Policjanci z Mikstatu ustalili sprawcę kradzieży rowerów

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie po raz kolejny wykazali się „policyjnym nosem” ujawniając sprawcę kradzieży dwóch rowerów.

21 września dzielnicowy z Posterunku w Mikstacie został powiadomiony o kradzieży roweru, do której doszło w rejonie sklepu Lewiatan w Mikstacie.

– W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy, a także dokonali penetracji w rejonie jego miejsca zamieszkania oraz wewnątrz pomieszczenia gospodarczego – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, p.o. rzecznika prasowego KPP w Ostrzeszowie. – Jak się okazało, w pomieszczeniu tym znajdował się również inny jednoślad, o którego kradzieży informowała mieszkanka Mikstatu na portalu społecznościowym Facebook. W związku z powyższym sprawca został zatrzymany i umieszczony w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, a mienie odzyskane i wydane właścicielom.

22 września sprawca obydwu kradzieży, którym okazał się 34-letni obywatel Mołdawii, został ukarany mandatem za kradzież roweru wartości 300 złotych, natomiast w związku z kradzieżą drugiego roweru, stanowiącą czyn przestępczy, odpowie on przed Sądem.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest