Policjanci z Ostrowa Wlkp. i Ostrzeszowa zatrzymali sprawcę kradzieży trofeów myśliwskich

Policjanci z Ostrowa Wlkp. i Ostrzeszowa zatrzymali sprawcę kradzieży trofeów myśliwskich

Ponad 20 poroży i skóra dzika padły łupem złodzieja. Sprawca włamał się do domku wypoczynkowego na terenie gminy Przygodzice, z którego ukradł trofea myśliwskie. Łączna suma strat sięga ponad 6 tysięcy złotych. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tych kradzieży. 29-latek usłyszał zarzuty.

28 stycznia policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do domku wypoczynkowego na terenie gminy Przygodzice. Nieznany sprawca ukradł trofea myśliwskie i skórę dzika. Wstępnie oszacowano straty na kwotę 6 tysięcy złotych.

Wspólna praca ostrowskich policjantów i policjantów z Ostrzeszowa pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie włamywacza. 28 stycznia, dzielnicowi z Ostrzeszowa zatrzymali sprawcę w jego mieszkaniu. Zaskoczony widokiem stróżów prawa przyznał się do popełnionych przestępstw.

Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek skradzione przedmioty schował w mieszkaniu swojego kolegi. Podczas przeszukania policjanci znaleźli poroża i skórę dzika.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast, jego 35-letni kolega, który pomógł w ukryciu skradzionych trofeów odpowie za paserstwo. Może mu grozić 5 lat więzienia.

źródło: KPP w Ostrowie Wlkp.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest