Policjant w drodze do pracy zatrzymał pijanego kierowcę. Ten chciał się wykupić łapówką.

7 czerwca st. sierż. Jakub Szczepaniak, jadąc do pracy krajową 11-stką, spostrzegł pojazd, którego tor jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz zatrzymał samochód, który – jak się okazało – prowadził pijany Gruzin. Mężczyzna próbował przekupić policjanta.

        Specyfika pracy w Policji niesie za sobą konieczność posiadania wzmożonej czujności. Taką też wykazał się st. sierż. Jakub Szczepaniak, którego doświadczenie pomogło wyeliminować z ruchu drogowego kolejnego pijanego kierowcę. – Praca w Policji to służba trwająca 24 h na dobę – powiedział st. sierż. Jakub Szczepaniak. – Chcąc pomagać społeczeństwu, nie możemy ograniczyć się tylko do czasu spędzonego w mundurze.

W niedzielne popołudnie funkcjonariusz jechał do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, by rozpocząć swoją kolejną służbę. – W drodze do pracy jego uwagę przykuł pojazd marki Renault Megane – mówi sierż. Martyn Kowalczyk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Tor jazdy samochodu wskazywał, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Ponadto stwarzał on realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zbliżając się niebezpiecznie do osi jezdni.

Policjant zatrzymał pojazd, zabrał kluczyki kierowcy, a następnie powiadomił numer alarmowy 112. Gdy pijany kierowca spostrzegł, że ma do czynienia z policjantem próbował wręczyć mu pieniądze. – Funkcjonariusz kategorycznie odmówił, na co zatrzymany podjął próbę wrzucenia gotówki do jego kieszeni – bezskutecznie – mówi rzecznik. – Po chwili na miejscu zjawił się patrol WRD z KPP Ostrów Wlkp., który wykonał badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna – 38-letni obywatel Gruzji – w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.  

Kierowca renault został zatrzymany. Zostały mu przedstawione zarzuty, kierowania pojazdami mechanicznymi będąc pod wpływem alkoholu oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Do zakończenia sprawy wobec mężczyzny zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest