Policyjny pogrom na drogach powiatu ostrzeszowskiego

Skontrolowane 152 pojazdy, ujawnione 147 wykroczeń drogowych – w tym 100 przekroczeń prędkości, zatrzymane 9 praw jazdy oraz 15 dowodów rejestracyjnych, to efekt środowych działań pod nazwą „Prędkość – Zero Tolerancji”.

Pomimo policyjnych apeli o rozsądek i rozwagę za kierownicą, pomimo prowadzonych akcji policyjnych – niestety, ale na drogach powiatu ostrzeszowskiego nie jest bezpiecznie, a wraz z tym dochodzi do zdarzeń drogowych, zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie od stycznia 2019 r. do chwili obecnej odnotowała 202 zdarzenia drogowe, z czego 188 to kolizje, a 14 to wypadki. W wyniku zdarzeń 5 osób poniosło śmierć, 10 osób zostało rannych. Przypominamy, że główną przyczyna zdarzeń, to w dalszym ciągu nadmierna prędkość oraz nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

– Mając na uwadze bezpieczeństwo osób na drogach powiatu, 5 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie przeprowadziła wzmożone działania pod nazwą „Prędkość – Zero Tolerancji” – mówi kom. Ewa Jakubowska, rzecznik KPP w Ostrzeszowie. – W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze z sąsiednich jednostek garnizonu wielkopolskiego, tj. policjanci wydziałów ruchu drogowego z Kępna, Ostrowa, Krotoszyna, Kalisza, jak również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W wyniku policyjnej akcji, mundurowi skontrolowali łącznie 152 pojazdy, ujawnili 147 wykroczeń drogowych, z czego 100, to przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali 9 praw jazdy oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych. Przeprowadzili 152 kontrole stanu trzeźwości – ujawniono 1 osobę, która kierowała samochodem po alkoholu.

Policja zapowiada, że tego typu wzmożone działaniałania będą cyklicznie powtarzane.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest