Potrącony na przejściu dla pieszych

17 października około godz. 20 na ul. Kępińskiej w Grabowie kierująca volkswagenem golfem 35-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu (44-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego) i potrąciła go. 44-latek zbiegł z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna uderzył w szybę czołową pojazdu, spadł na ziemię, po czym wstał i oddalił się z miejsca zdarzenia.

– Dokonano penetracji terenu w rejonie tego miejsca oraz ulic przyległych – mówi sierż. Agnieszka Szołdra, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Z uwagi na to, że mężczyzna został rozpoznany przez kierującą pojazdem, sprawdzono również miejsce jego zamieszkania i inne miejsca, gdzie mógł on przebywać. Powiadomiono o zdarzeniu jednostki sąsiadujące, w tym placówki medyczne.

Nad ranem okazało się, że mężczyzna w godzinach nocnych powrócił do domu. Rano udał się do szpitala. Ostatecznie okazało się, że obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu. Mężczyzna doznał bowiem tylko stłuczeń. Równocześnie pobrano od niego krew do badań pod kątem stanu trzeźwości w chwili zdarzenia.

Kierującej zatrzymano dokument prawa jazdy.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest