POWIAT OSTRZESZOWSKI: Kolejne dwa przypadki zarażenia

Kolejne dwa pozytywne wyniki zarażenia koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim. To mężczyźni w wieku 21 i 46 lat. Z informacji sanepidu wynika, że przebywają w kwarantannie domowej. Równocześnie, co można zauważyć na ulicach,  nie wszyscy stosują się do wprowadzonych ograniczeń i zakazów. Czas wreszcie zmądrzeć.

W sumie na terenie powiatu mamy już 5 przypadków zarażenia SARS-CoV-2. Co ważne, mimo apeli i wzmożonych kontroli policji, wielu mieszkańców nie przestrzega obowiązujących zakazów i ograniczeń, m.in dotyczących przemieszczania się.

PRZYPOMINAMY!

Od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. na terenie Polski obowiązuje zakaz przemieszczania się.

Nie obejmuje on jedynie przemieszczania się w celu:

– dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
– wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
– załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi).

Policjanci apelują i ostrzegają: każdy, kto porusza się w strefie publicznej bez wyraźnych (wymienionych powyżej) celów – musi się liczyć z wysokim mandatem lub sięgającą 30 tys. zł karą grzywny.

Tymczasem na ulicach wielu miejscowości spotkać można było dzisiaj spacerowiczów, a nawet dzieci, które – wbrew zakazowi – przebywały tam bez nadzoru osoby dorosłej. Gdzie są ich rodzice?!

Ostatni komunikat (7 kwietnia) Ministerstwa Zdrowi mówi o kolejnych 6 zgonach zarażonych koronawirusem w Wielkopolsce.

To nie jest zabawa, podchody, wszystkie te restrykcje mają służyć nam wszystkim. Czas zmądrzeć i zrozumieć powagę sytuacji. W interesie swoim i innych. ZOSTAŃ W DOMU. Jeden komentarz z POWIAT OSTRZESZOWSKI: Kolejne dwa przypadki zarażenia

  1. I myslicie że tak zatrzymacie wirusa? i tak przyjdzie jak nie za tydzien to za miesiac.
    Nie posrajcie się każdy może wyjsc lub jechac rowerem to nie stwarza zagrozenia.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest