Powiat ostrzeszowski w strefie żółtej, a nie  jak dotychczas w czerwonej

Powiat ostrzeszowski nie będzie już w czerwonej strefie a w żółtej. W żółtej znajdzie się też powiat ostrowski. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem. Zmiany będą obowiązywać już od piątku 21 sierpnia.

W strefie czerwonej pojawią się nowe powiaty i miasta: Nowy Sącz, powiaty nowosądecki, nowotarski, wieluński, rybnicki, miasto Rybnik oraz powiat lipski.

Natomiast w strefie żółtej znalazły się powiaty: tatrzański, Ruda Śląska, pszczyński, Żory, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski i miasto Biała Podlaska.

Na liście ostrzegawczej znalazły się: Kraków, Katowice, Koszalin oraz powiaty: wołomiński, otwocki, pucki i starogardzki.

Przypomnijmy, w żółtej strefie w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest też limit max. 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W  kinach limit wynosi 25 procent zajętych miejsc. Przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 metrów kwadratowych. Limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 procent widowni.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest