Pożar dachu domu jednorodzinnego w Kotłowie

W Kotłowie (gm. Mikstat) ogień trawił dach domu jednorodzinnego.

W minioną niedzielę (7 listopada) o godz. 10.42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu domu jednorodzinnego w miejscowości Kotłów.

– Po przybyciu na miejsce zastano dym wydobywający się spod dachówek budynku mieszkalnego – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Po zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania rota wyposażona w sprzęt ochronny udała się z linią gaśniczą na poddasze, jednak po przeszukaniu pomieszczenia nie znaleziono zadymienia i ogniska pożaru. – Strażacy zabezpieczeni w aparaty powietrzne oraz sprzęt wysokościowy dostali się na dach budynku, gdzie podali jeden prąd gaśniczy na miejsce pożaru – dodaje rzecznik. – Równocześnie sprawdzono całe poddasze kamerą termowizyjną.

Po ugaszeniu pożaru dalsze działania polegały na zdejmowaniu dachówek w celu odsłonięcia nadpalonego dachu i ewentualnego dogaszania.

Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków. Straty jakie powstały w wyniku tego pożaru oszacowano na 5 tys. zł

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest