Pożar Ośrodka Mikstat Las. Straty sięgają 250 tys. zł

15 jednostek straży walczyło wczoraj (1 lutego) z pożarem Ośrodka Mikstat Las w Mikstacie Pustkowiu. Powstałe straty sięgają 250 tysięcy zł.

1 lutego 2021 roku o godz. 20.34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku hotelowego zamieszkania zbiorowego w miejscowości Mikstat Pustkowie.
Ze zgłoszenia wynikało, że pali się dach budynku parterowego oraz istnieje duże zagrożenie dla sąsiadujących obiektów.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się poddasze w budynku hotelowym. Wszyscy użytkownicy opuścili obiekt przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu, ratownicy zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt, podali 4 prądy gaśnicze na palący się budynek. Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko w przestrzeni między sufitem a dachem.- Strażacy wykonali otwory w szczycie budynku przez które gaszono poddasze – dodaje Gatkowski.

Na miejsce zdarzenia sukcesywnie dojeżdżały kolejne siły i środki, co przyczyniło się do opanowania pożaru po ponad 3 godzinach akcji gaśniczej. Spaleniu uległa konstrukcja dachowa obiektu oraz strop. Straty jakie powstały w wyniku tego pożaru, oszacowano na 250 tys. zł.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 15 zastępów straży pożarnej w sile 50 strażaków.
Przypuszczalną przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w skrzynce rozdzielczej.

Ośrodek zamieszkują pracujący na terenie gminy obcokrajowcy. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest