Pożar sadzy i więźby dachowej

Z pożarem sadzy w kominie walczyli 27 listopada ostrzeszowscy strażacy w jednym z budynków mieszkalnych w Szklarce Przygodzickiej.

Pożar zauważono około godz. 17.10. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa.

  • Po przyjeździe na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego stwierdzono, pożar więźby dachowej przy wyprowadzeniu przewodu kominowego – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie. – Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu dróg oddechowych podali jeden prąd wody w natarciu od wewnątrz budynku oraz drugi na palący się dach, co przyczyniło się do zaprzestania rozprzestrzeniania pożaru. Następnie po sprawieniu podnośnika SH 23 przystąpiono do rozbiórki dachu oraz dogaszania pogorzeliska.

Miejsca zarzewi lokalizowano przy pomocy kamery termowizyjnej. Po usunięciu wszystkich zarzewi ognia działania zakończono. Straty w wyniku zdarzenia oszacowano na 50 tys. zł.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest