Pożar składu palet w Palatach

 

Pali się skład palet w Palatach w gminie Grabów

Ogień wybuchł około godz. 17.10. Na miejsce docierają kolejne jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Policja, aby nie dopuścić do zablokowania drogi prowadzącej do miejsca zdarzenia przez samochody ,,gapiów” zorganizowała objazdy.

Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej ustaliły, że pożarem objęty został skład drewnianych palet na powierzchni około 600m2, które znajdowały się w pobliżu samochodów ciężarowych oraz budynków mieszkalnych.

– W pierwszej fazie działań przystąpiono do obrony pozostałej części składu palet oraz zagrożonych obiektów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia kolejnych jednostek przystąpiono do gaszenia pożaru i podano łącznie 3 prądy wody. W trakcie pożaru pobierano medium do gaszenia z rzeki Prosny – mówi str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie.

W akcji brało udział łącznie 9 zastępów straży pożarnej z Jednostki-Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Grabowa nad Prosną, Kraszewic, Bukownicy i Marszałek, którzy podali 3 prądy wody. Straty oszacowano na 300 tys. złotych. Przyczynę pożaru ustala Policja.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest