Premiera filmu ,,Umorzenie’’ w OCK

W miniony piątek w ostrzeszowskim kinie miała miejsce premiera filmu ,,Umorzenie’’, którego producentem jest Ostrzeszowskie Centrum Kultury, autorem scenariusza – Jakub Zadka, a reżyserem Hubert Ampuła.

,,Umorzenie’’ to pełnometrażowy film opisujący historię dwóch policjantów z małego miasta pracujących w pionie kryminalnym. Natłok prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności powoduje zaniedbania przy prowadzonych postępowaniach. W filmie, obok Roberta Gonery i Tomasza Oświecińskiego, zagrali m.in mieszkańcy Ostrzeszowa. Pomysłodawcą projektu, autorem scenariusza i odtwórcą głównej roli jest ostrzeszowianin Jakub Zadka.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi – wyznał podczas premiery Jakub Zadka. – Kończy się rok 2021, a praktycznie od początku tego roku byliśmy zaangażowani w nasz projekt filmu ,,Umorzenie’’. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ udało nam się spełnić marzenia. Etap produkcji filmowej tak naprawdę składa się z trzech etapów: etap preprodukcji, gdzie załatwia się wszelkie formalności, lokacje, aktorów, statystów, wybiera się ekipę filmową itd., później jest czas realizacji zdjęć, no i na końcu jest etap postprodukcji, który składa się na montaż filmu, udźwiękowienie oraz nadanie mu danego kształtu profilu kolorystycznego w takim gatunku, w jakim film został stworzony. Podczas każdego z tych etapów towarzyszyła nam niesamowita euforia, zafascynowanie i jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo można powiedzieć, że ten cały rok 2021 był dla nas wyjątkowy. RED

fot. Studio 6×6 Kamil CichońZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest