Prokuratorski nakaz opuszczenia domu dla 41-latka

Dozorem policji, zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz prokuratorskim nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania na okres trzech miesięcy zakończyły się czynności wobec 41-letniego sprawcy psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną.

1 listopada około godziny 12.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie dotyczące podjęcia interwencji wobec nietrzeźwego 41-letniego mężczyzny, który w miejscu zamieszkania wszczął awanturę wobec swoich dzieci.

– Tego samego dnia o godzinie 13.15 do ostrzeszowskiej komendy zgłosiła 19-letnia kobieta wraz z dwojgiem rodzeństwa zawiadamiając o psychicznym i fizycznym znęcaniu się ojca nad jej matką, nią oraz jej rodzeństwem – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – W toku podjętych czynności ustalono, że mężczyzna w okresie od stycznia 2016 roku do chwili obecnej, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których w sposób obraźliwy zwracał się do swojej żony oraz dzieci, popychał ich, ośmieszał oraz zadawał uderzenia.

Mężczyznę zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie i przewieziono do komendy celem wykonania czynności procesowych. 41-latek odmówił poddania się kontroli stanu trzeźwości jak i badaniu lekarskiemu przez umieszczeniem go w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Ponadto podczas podejmowanych wobec niego czynności przez cały czas był silnie wzburzony oraz utrudniał wykonanie czynności interweniującym policjantom.

Przeciwko 41-letniemu mieszkańcowi gm. Grabów nad Prosną wszczęto postępowanie z art. 207 kodeksu karnego w kierunku psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną, którego finałem było zastosowanie wobec agresora w dniu 3 listopada przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakazu opuszczenia na okres trzech miesięcy miejsca zamieszkania.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest