PRZEDBORÓW: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

W minioną środę funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego motocyklem, który nie miał włączonych świateł, lecz 18-latek zlekceważył wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania.

27 lipca o godzinie 9.30 w miejscowości Przedborów policjanci z mikstackiego posterunku zauważyli jadący bez włączonych świateł motocykl marki Kawasaki.

– W związku z powyższym udali się za pojazdem celem zatrzymania go do kontroli drogowej – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Kierujący nim 18-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną nie reagował jednak na wydawane przez oznakowany radiowóz sygnały świetlne i dźwiękowe polecające niezwłoczne zatrzymanie się, jak również nie reagował na sygnał wydawany przez policjanta za pomocą tarczy do zatrzymywania pojazdów.

Po zatrzymaniu motocyklisty w obrębie jednego ze skrzyżowań okazało się, że powodem jego zachowania był fakt nieposiadania uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełniony czyn 18-latek odpowie przed sądem.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest