Przez powiat przeszła nawałnica

Do około 50 zdarzeń wyjeżdżali minionej nocy strażacy z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Nawałnica, jaka przeszła przez nasz region niosła niemałe spustoszenie.

 

Pierwsze zgłoszenia zaczęły napływać do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP około godz. 23. – W związku z nocną nawałnicą odnotowaliśmy około 50 zdarzeń, ale cały czas wpływają nowe zgłoszenia – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. – Najwięcej jest powalonych drzew i połamanych konarów, w Muchach wiatr zerwał częściowo dach, mamy też wezwania do zalanych piwnic. W Ligocie drzewo przewróciło się na budynek mieszkalny, co spowodowało znaczne straty materialne. Na tę chwilę nie mamy osób poszkodowanych, w działaniach biorą udział JRG oraz OSP za całego powiatu, ponieważ nawałnica przeszła przez cały powiat.

Wichura powaliła drzewo przy szkole w Jeleniach, wyrządziła też niemałe szkody na cmentarzu w Ostrzeszowie, gdzie jedno z powalonych drzew, w które najprawdopodobniej uderzył piorun i stanęło w ogniu, runęło na parkan ogrodzeniowy. RED

fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest