Punktu pobrań drive-thru działa w Ostrzeszowie

Dziś na liście zapisanych do mobilnego punktu pobrań drive-thru w Ostrzeszowie znalazło się prawie 250 osób, na jutro – 80, ale zapisy jeszcze trwają.

Dzisiaj (4 czerwca) w Ostrzeszowie ruszył mobilny punkt pobrań drive-thru. Funkcjonować on będzie jeszcze jutro. Dzięki staraniom władz samorządowych oraz decyzji Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, mieszkańcy Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz powiatu ostrzeszowskiego mogą bezpłatnie poddać się badaniom na obecność koronowirusa.

W mobilnym punkcie badanie jest przeprowadzone w formie TEST and Go: bez wysiadania z samochodu pobierany jest wymaz celem wykonania oznaczenia PCR w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Wyniki testu wysyłane są do pacjentów drogą elektroniczną.

Do przeprowadzenia badania potrzebna jest telefoniczna rejestracja, którą przeprowadza Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu 61 65 68 075.

Punkt został uruchomiony (w godz. Od 10 do 19) na parkingu przy Krytej Pływalni (ul. Kąpielowa 5). Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku wyniku pozytywnego testu, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie. Za logistykę oraz obsługę punktu mobilnego odpowiada 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Seniorzy oraz osoby, z terenu Miasta i Gminy Ostrzeszów, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktu, mogą skorzystać z pomocy Straży Miejskiej telefon kontaktowy 607 245 446 oraz OSP Ostrzeszów – telefon kontaktowy 663 725 640.

fot. powiatostrzeszowski.pl,UMiG OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest