Rada Nadzorcza, Zarząd oraz pracownicy pożegnali Prezesa Mariana Fitę, który przeszedł na emeryturę

Z końcem 2020 r. swoją karierę zakończył Pan Prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego Marian Fita i od 1 stycznia 2021 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Pan Prezes pozostawił Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie w bardzo dobrej kondycji finansowej, wśród 197 banków spółdzielczych w Zrzeszeniu SGB, bank plasuje się na 3 pozycji pod względem wielkości sumy bilansowej, wynoszącej ponad 1 mld. Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie posiada kapitały przekraczające 13,5 mln EUR, jest bankiem wyłącznie z polskim kapitałem, to silny, godny zaufania bank, w którym Klient ma dostęp do nowoczesnych, profesjonalnych usług.

W dniu 31.12.2020 r. Rada Nadzorcza, Zarząd oraz pracownicy pożegnali pana Prezesa, dziękując mu za lata pracy na rzecz banku.

Szanowni Państwo,

od trzydziestu ośmiu lat z dumą i niesłabnącą pasją miałem przyjemność współtworzyć Bankowość Spółdzielczą w Lututowie.

W tym okresie z małego Banku Spółdzielczego powstał duży bo składający się z czternastu oddziałów Rejonowy Bank Spółdzielczy Lututowie, który obecnie plasuje się na 3 miejscu w Zrzeszeniu Spółdzielczej Grupy Bankowej na prawie 200 Banków Spółdzielczych uzyskując 1 mld zł sumy bilansowej, co też stawia nasz Bank na 15 miejscu wśród największych (prawie 500 istniejących) Banków Spółdzielczych w Polsce.

Zdecydowałem się zakończyć karierę zawodową po 53 latach pracy zawodowej i przejść z dniem 1 stycznia 2021 roku na zasłużoną emeryturę, przekazując Bank w dobrej kondycji, prężnie działający, młodej kadrze.

W związku z tym chciałbym wszystkim Klientom, serdecznie podziękować za bardzo dobrą współpracę i wszystkie spotkania, które cechowała otwartość, zrozumienie, a przede wszystkim życzliwość.

Życzę Państwu, wielu sukcesów i satysfakcji z pracy zawodowej, samych radości w życiu prywatnym, a w tej szczególnej dla nas wszystkich sytuacji dużo zdrowia.

Z wyrazami szacunku

Marian Fita – Prezes Zarządu
Rejonowego Banku Spółdzielczego
w LututowieZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest