ROGASZYCE: Nie żyje 89-letni kierowca. Jego auto stanęło w ogniu

W Rogaszycach zapaliła się stojąca na przykościelnym parkingu skoda. Siedzący w niej za kierownicą 89-letni mężczyzna zmarł.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony wtorek (28 grudnia) około godz. 19 wieczorem. 89-latek był tego dnia w kościele na mszy św., po której wsiadł do auta i kiedy odpalił silnik prawdopodobnie doznał zawału serca.  W tym samym czasie, najprawdopodobniej przez nagrzany układ wydechowy zapaliła się podłoga w aucie.

 

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Ostrzeszów. – Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały pożar samochodu osobowego – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj, zastępca rzecznika prasowego KP PSP w Ostrzeszowie. –  Kierowca znajdował się poza pojazdem. Osoby postronne prowadziły jego resuscytację krążeniowo – oddechową.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Dwóch ratowników przejęło osobę poszkodowaną kontynuując resuscytację krążeniowo – oddechową. W działaniach ratowniczych użyty został również defibrylator. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego dalsze czynności prowadziły służby medyczne. – Jednocześnie ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego podali jeden prąd gaśniczy piany na palące się wnętrze pojazdu – dodaje rzecznik.

Niestety, pomimo podjętych działań mężczyzna zmarł.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest