Ruszył publiczny transport zbiorowy w powiecie ostrzeszowskim

Po likwidacji PKS, staraniem samorządu powiatowego 1 lipca w powiecie ostrzeszowskim ruszył publiczny transport zbiorowy. Głównym przewoźnikiem jest firma Euromatpol, która przez pierwsze dwa miesiące realizować będzie połączenia autobusowe na 5 liniach.W  sezonie wakacyjnym przewozy będą realizowane w ograniczonym zakresie.

Rozkład-Jazdy-01.07.2021

Bilety można nabywać u kierowców autobusów. Autobusy będą się zatrzymywać na istniejących przystankach oraz na nowo utworzonym – głównym przystanku przy ul.  Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie.

Publiczny transport zbiorowy w powiecie ostrzeszowskim w pełnym zakresie ma ruszyć 1 września. Zgodnie z umową przedwstępną podpisaną z przewoźnikiem, od 1 września głównym organizatorem publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu ostrzeszowskiego będzie powiat ostrzeszowski działający w uzgodnieniu z gminami. Warunkiem realizacji umowy jest uzyskanie dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

powiatostrzeszowski.pl

 2 komentarze z Ruszył publiczny transport zbiorowy w powiecie ostrzeszowskim

  1. A czy z Bledzianowa do Ostrzeszowa i spowrotem będzie autobus? Bo jak starsze osoby mają się dostać do lekarza, na pieszo ma iść do Niedźwiedzia i później znów na pieszo z Nidzwiedzia do Bledzianowa?

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest