Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Grabowie nad Prosną

Dzisiaj (13 maja) o godzinie 9 ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Grabowie nad Prosną. Co ciekawe, w godzinach przedpołudniowych pojawiło się tu wielu młodych. Jednym z pierwszych, który stanął w kolejce do szczepienia był burmistrz miasta Maksymilian Ptak.

Grabowski Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowano w hali sportowej. Jego organizacją i zabezpieczeniem zajęli się Starostwo Powiatowe i Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia oraz Miasto i Gmina Grabów nad Prosną, z pomocą pospieszyli też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pod dowództwem chor. Grzegorza Gatkowskiego.

– Cieszymy się bardzo, że udało nam się uruchomić punkt szczepień w Grabowie nad Prosną – wyznał Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor do spraw medycznych OCZ. – Zapraszamy wszystkich do rejestracji. Dzisiaj zgłoszonych zostało do szczepienia 140 osób. Równocześnie nową lokalizację (przy ul. Daszyńskiego 17) ma punkt szczepień w Ostrzeszowie. Docelowo ma być w nich szczepionych łącznie 500 osób dziennie.

Dzisiaj szczepimy preparatem Pfizer – mówi pełnomocnik starosty ostrzeszowskiego ds. szczepień Aleksandra Mucha, która też przyjęła tego dnia swoją szczepionkę w Grabowie. – Punkt ma przygotowane 4 zespoły szczepienne, jest lekarz, wspierają nas żołnierze WOT.

Pani też czeka w kolejce na szczepienie? – pytamy.

– Tak, zarejestrowałam się przez Konto Pacjenta i właśnie idę na szczepienie – odpowiada Mucha. – Szczepimy się po to, aby w końcu zakończyć ten czas pandemii. To jest jedyny ratunek dla nas wszystkich, stąd ani przez moment się nie wahałam przed szczepieniem.

Jednym z pierwszych, który stanął w kolejce do szczepienia w grabowskiej hali był też burmistrz miasta Maksymilian Ptak. – Szczepię się, bo chcę aby wróciła normalność, żebyśmy wszyscy mogli się wzajemnie spotykać, integrować w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Szczepię się w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Zachęcam wszystkich, aby korzystali ze szczepień, tak abyśmy chronili naszych najbliższych, nasze otoczenie.

Co ciekawe, do Punktu Szczepień Powszechnych w Grabowie zgłaszają się też mieszkańcy Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego czy np. województwa opolskiego. W pierwszym dniu pojawiło się tutaj bardzo dużo młodych ludzi. – Szczepię się, bo tak trzeba – wyznał około dwudziestoletni chłopak.

Punkt będzie czynny codziennie w godz. od 10 do 18. Wszyscy chętni, którzy chcą się zaszczepić w Grabowie w celu rejestracji mogą dzwonić pod numer 572 215 451.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest