S11 ma łączyć, ale na razie dzieli (FILM)

Dla jednych społeczny, dla innych antyspołeczny. Nowy, piąty już wariant przebiegu S11 przez kobylogórską i ostrzeszowską ziemię też nie godzi, a dzieli.

Co się stało, że GDDKiA zdecydowała się na kolejne konsultacje, które tym razem odbyły się w Kobylej Górze? Danuta Hryniewiecka, z-ca dyrektora ds. inwestycji poznańskiego oddziału GDDKiA tłumaczyła, że stało się tak na wniosek samych mieszkańców. – Dlatego, że w Rojowie było bardzo dużo wniosków mówiących o tym, że mamy się cofnąć i wrócić do wariantu czwartego, który został odrzucony na etapie studium korytarzowego – mówiła. I tak powstał wariant piąty, nazwany społecznym, nakreślony ręką jednego z mieszkańców Rojowa. Ale i on dzieli.

– Mieszkam tutaj od urodzenia. Wieś dla mnie kojarzy się z rolnictwem, z uprawą ziemi, i z tego też okoliczni mieszkańcy żyją – mówi mieszkaniec ul. Meszyny w Rojowie Leszek Babarowski. – A wariant ,,społeczny”, który zaprezentowała Rada Sołecka Rojowa dzieli ten nasz przysiółek na bardzo drobne części.

– Ja myślę, że to jest wariant nie społeczny, a antyspołeczny – mówi Daniel Adamski. (…) – Wariant trzeci nie powoduje żadnych wyburzeń, jest mała ingerencja tego hałasu, a tutaj mamy pięć wyburzeń i 13 domów zagrożonych ponadnormatywnym hałasem – wyznaje.

– Jesteśmy świadomi, że zarówno w jednym jak i drugim wariancie będą osoby pokrzywdzone i poszkodowane, nikt nie chce ani oddawać kawałka pola, ani mieć drogi ekspresowej przy swoim domu, natomiast nie ma wariantu, który zadowoli wszystkich – wyznaje burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

WIĘCEJ: w aktualnym wydaniu Pulsu Tygodnia14 komentarzy z S11 ma łączyć, ale na razie dzieli (FILM)

 1. Dla wiadomości rolników odszkodowanie za s8 koło Oleśnicy płacili 400tys.za hektar czyli sobie przeliczcie ile ziemi można za to kupić i czy można za te pieniądze powiększyć gospodarstwo?Odpowiedz pozostawiam wam .

  • Ale gospodarstwo to nie jest cos co sie kupuje w sklepie, nie ma obok ziemi do kupienia, nie idzie sie do biedry i nie mówi : 5 hektarów poprosze

 2. wskaż mi Sławek gdzie w okolicy kupie te ziemie żeby powiekszyc gospodarstwo. Bo za moment moge juz nie byc rolnikiem bo zamiast zboza bedzie rosła eska. Moge tez nie miec domu. Zaczne wszystko od nowa, ok. Ale uswiadom sobie ze dzis trafi na mnie a jutro moze na ciebie. A jesli ktos jest jest emerytem i straci teraz dom i jest to wszystko co ma to idz mu powiedz ze przeciez kolo Olesnicy dobrze płacili za domy i do 80 roku życia moze sobie nowy postawi. Obejrzyj ten materiał jeszcze raz i jeszcze raz i moze zrozumiesz ze tu nie tylko rolnicy mieszkają ale tez ludzie starsi, rodziny młode, z dziecmi, z planami na przyszłosc, toczy sie normalne życie.

  • nikt nie protestuje przeciw budowie drogi, ale róbmy to z głową. jesli jest dostepnych kilka wariantów zaprojektowanych przez fachowców z Traktu, w tym taki który nie ingeruje w zabudowania, i jeden narysowany przez nieznaną dotad osobe z Rojowa bez żadnych kwalifikacji do planowania dróg to o czym mówimy? chyba jasne jest że ten niby społeczny wariant w ogóle nie powinien byc brany pod uwage

  • Czyli zablokujcie tez remont na Kolejowej w ostrzeszowie bo wszyscy narzekaja na utrudnienia i brak parkingu. Jedni moga psioczyc a drudzy mają z radoscią oddac domy i gospodarstwa?

 3. Panie burmistrzu proszę nie unikać tematu, nie chodzi o to że ktoś nie chce oddać kawałka ziemi! Nie chcą oddawać domów i wszystkiego co mają, tego co wypracowali przez kilka pokolen. Niech pan powie wreszcie że jest Pan za tym aby pięć rodzin pozbawić wszystkiego, proszę nie wypierać problemu i brać odpowiedzialność za swoje decyzję. Wazniejsi są ci którzy mieszkaja nad Złotnicą, tam jest strefa ochronna ale nie bociana tylko panskich mocodawcow i sponsorów.

  • Tylko że to nie Burmistrz decyduje o wariancie który będzie wybrany tylko Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

   • No i całe szczescie ze nie decyduje. Ale opiniuje przedstawione w planie warianty. Powinien kierowac sie dobrem mieszkanców a popiera wariant najdłuższy na najtrudniejszym terenie i z najwiekszą liczba wyburzen ,mimo ze są 4 opcje wtym wariant który nie wyburza domów. czyje interesy wiec popiera ? Kto nie chce miec swoich posiadłosci w pobliżu eski, lub po czyich gruntach ma ona isc ?

  • mi jakby zabrali ziemię i zabudowania to bym był zadowolony bo płacą dużą kasę i można iść tam gdzie nie będzie S i żadnej drogi krajowej

   • Własnie jestem tu gdzie nie ma eski i żadnej drogi krajowej, nawet zwykłej drogi nie ma, o latarni czy chodniku nie mówie. No i teraz mam miec ekran za domem i ruch non stop bo sie jakims ciołkom z Rojowa zachciało odsuwac droge w lasy ,gdzies tam daleko bo tylko ich wille są ważne a w lesie nikt nie mieszka… a nawet jak mieszka to jakis dzikus i pewnie nic nie ma do gadania niech sobie na droge patrzy. I gdzie mam isc? Byłam tu pierwsza!

 4. Co za ludzie. Teraz każdy protestuje jest przeciw bo hałas i zanieczyszczone powietrze, a później cała rodzinka wpakuje dupę do swojego rozklekotanego tico i wyruszy S-ką nad morze. I wtedy już nie będzie protestów no bo wszędzie mogą budować tylko nie tam gdzie oni mieszkają….

 5. Może przed wypowiedzeniem się warto byłoby choć obejrzeć film. Protestują nie przeciw budowie drogi tylko przeciw wariantowi niby społecznemu który jest wynikiem protestu Rojowa i Olszyny. Który zabierze ludziom domy.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest