Sam pokonał koronawirusa i chce pomóc innym

Przemysław Potyrała – pełniący przez wiele lat służbę jako dzielnicowy w ostrzeszowskiej komendzie również na emeryturze kultywuje zasadę niesienia pomocy innym. Jako ozdrowieniec oddaje osocze, aby pomóc chorym na COVID w walce z wirusem.

Przemysław Potyrała, emerytowany policjant w stopniu asp. sztabowego, który przez wiele lat pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie jako dzielnicowy, jest osobą, która zakażenie wirusem SARS-CoV-2 ma już za sobą. Dlatego też po przebyciu zakażenia bez wahania zgłosił się do Oddziału Terenowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie, aby oddać osocze, które zawiera przeciwciała wspomagające leczenie chorych na COVID.

– Warto wspomnieć, że Przemek jest również honorowym krwiodawcą, który wielokrotnie uczestniczył w organizowanych przez tutejszą komendę akcjach oddawania krwi, tak bardzo potrzebnej dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Okazało się, że jest on również drugą osobą w powiecie ostrzeszowskim posiadającą w osoczu tak duże ilości przeciwciał, które po przetoczeniu mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta.

W rozmaitych mediach społecznościowych, jak również na stronach internetowych Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa możemy przeczytać apele zarówno medyków, personelu medycznego jak i samych ozdrowieńców, którzy zachęcają osoby z przebytym zakażeniu do oddawania osocza. Zatem! Bądźmy solidarni w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują!

A naszemu emerytowi życzymy zdrowia, które umożliwi realizację życiowych zamierzeń. MH

 Jeden komentarz z Sam pokonał koronawirusa i chce pomóc innym

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest