Samorząd w Mikstacie zaprzysiężony

Ceniąc sobie czas państwa radnych, burmistrza i wszystkich urzędników obiecuję, że nasze sesje będą trwały 45 minut, tak jak msza święta odprawiana przez naszego proboszcza w Kaliszkowicach Kaliskich – stwierdził pół żartem, pół serio Łukasz Dybul, nowo wybrany przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie.

Nowo wybrane władze miasta i gminy Mikstat – burmistrz Henryk Zieliński oraz 15 radnych – złożyły ślubowanie na pierwszej sesji inaugurującej VIII kadencję samorządową 2018-2023. Na przewodniczącego Rady Miejskiej w Mikstacie ponownie wybrano Łukasza Dybula (był jedynym zgłoszonym kandydatem) z Kaliszkowic Ołobockich a jego zastępcą została Barbara Rasiak z Kaliszkowic Kaliskich, która uzyskała poparcie 10 radnych. Druga z kandydatek – Barbara Tomala – dostała 3 głosy.

Radni podjęli także uchwałę o wynagrodzeniu burmistrza – pozostało ono na dotychczasowym poziomie.

Na zakończenie pierwszej sesji w nowej 5-letniej kadencji przewodniczący Łukasz Dybul wręczył burmistrzowi Henrykowi Zielińskiemu własnoręcznie wykonaną płaskorzeźbę z wizerunkiem kościoła farnego oraz z herbem Mikstatu na pamiątkę obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.  PK

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest