SIEDLIKÓW: Pożar budynku jednorodzinnego

W minioną niedzielę nad ranem w Siedlikowie wybuchł pożar w domu jednorodzinnym. Częściowemu spaleniu uległy kuchnia oraz salon. Powstałe straty wstępnie oszacowano na 100 tysięcy zł.

11 bm. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Siedlikowie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że budynek w całości jest zadymiony – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. – Mieszkańcy domu znajdowali się poza budynkiem – dodaje.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzonym rozpoznaniu ratownicy zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt weszli do wnętrza budynku, w którym – jak się okazało paliło się pomieszczenie kuchni. Strażacy natychmiast podali prąd gaśniczy w miejsce pożaru co przyczyniło się do jego ugaszenia. Jedna z mieszkanek domu została przewieziona do szpitala, na szczęście po przebadaniu została zwolniona do domu.

– W trakcie działań przewietrzano pomieszczenia budynku oraz wyniesiono niedopalone elementy w postaci mebli oraz sprzętu AGD I RTF – mówi rzecznik. – Po ugaszeniu pożaru oraz dogaszeniu zarzewi ognia, które wskazała kamera termowizyjna, budynek sprawdzono przyrządem pomiarowym, który nie wskazywał stężeń niebezpiecznych.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty jakie powstały w wyniku pożaru oszacowano na 100 tys. zł.

fot. PSP OSTRZESZÓW

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest