Skierowany do mieszkańców powiatu projekt ,,Wszystko dla Seniora’’

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kraszewice wraz z Urzędem Gminy oraz
Dziennym Domem Senior+ w Kraszewicach rozpoczynają realizację projektu pod nazwą ,,Wszystko dla Seniora” który jest adresowany do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego.
Celem projektu jest integracja wewnątrz pokoleniowa środowiska seniorów z powiatu
ostrzeszowskiego, zwiększenie dostępu seniorów do różnych form aktywności społecznej, zwiększenie partycypacji społecznej z korzyści oferowanych przez różne formy wsparcia seniorów. Obszarem realizacji projektu jest cały powiat ostrzeszowski i wszystkie gminy wchodzące w skład powiatu tj. Ostrzeszów, Mikstat, Grabów nad Prosną, Kobyla Góra, Doruchów, Czajków i Kraszewice.
– Zamiarem naszym jest, aby dzięki temu projektowi, przeprowadzonym warsztatom i
szkoleniom seniorzy mogli się regularnie spotykać, nawiązywać nowe, ciekawe kontakty, zwiększali swoje zaangażowanie, aby poczuli się potrzebni i docenieni – mówi wójt Kraszewic Konrad Kuświk. – Poprawa aktywności fizycznej, ale także psychologicznej z pewnością będzie się wiązała ze wzrostem zadowolenia z życia i czerpania z niego radości.

W ramach projektu będą realizowane działania wynikające z faktycznych i rzeczywistych potrzeb samych seniorów. Zakłada on rekrutację i przeszkolenie 21 uczestników – seniorów przewodników (po 3 osoby z każdej gminy powiatu), z którymi zawarta zostanie umowa wolontariatu.
W ramach projektu przyznane zostaną seniorom przewodnikom granaty na realizację
wydarzeń w każdej gminie, jak również zorganizowany zostanie Powiatowy Dzień Seniora.
Rekrutacja uczestników trwa do 04.09.2020 r. Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba
uczestników jest ograniczona. Warunkiem udziału jest zamieszkanie na terenie jednej z gmin powiatu ostrzeszowskiego i ukończony 60 rok życia.

Projekt jest dofinansowany z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest