Skradzionym i przemalowanym skuterem – pijany przewrócił się na drodze

Trzy lata zakazu kierowania pojazdami oraz kara grzywny – to środek karny, jaki zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec obywatela Mołdawii, który będąc pod wpływem alkoholu kierował skradzionym wcześniej motorowerem.

W miniony wtorek (11 czerwca) około godz. 20 dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na krajowej ,,jedenastce’’ w kierunku Kępna przewrócił się jadący skuterem mężczyzna, na dodatek jest kompletnie pijany.

– Policjanci ustalili, że motorowerem taotao kierował 31-letni obywatel Mołdawii), który znajdował się pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Ponadto okazało się, że wcześniej, około godz. 9, Mołdawianin ukradł pojazd sprzed jednego z ostrzeszowskich urzędów na szkodę 77-letniego mieszkańca gminy Ostrzeszów. Dodatkowo, próbując zatuszować przedmiot kradzieży, pomalował go białą farbą.

Stróże prawa podejrzanego zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, a skradziony pojazd zwrócili właścicielowi. 13 czerwca Sąd Rejonowym w Ostrzeszowie zastosował wobec niego środek karny w postaci grzywny oraz trzech lat zakazu kierowania pojazdami.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest