Smród wokół oczyszczalni ścieków

Spółka Wodna STRZEGOWA w Ostrzeszowie ostrzega przed mogącym się pojawić w okolicy oczyszczalni ścieków smrodem i składa doniesienie do Prokuratury.

Spółka Wodna „STRZEGOWA” w Ostrzeszowie informuje, że ze względu na wprowadzenie w dniach od 22 do 25 marca br. do urządzeń kanalizacyjnych MiG Ostrzeszów odpadów tłuszczowych i substancji podatnych na pienienie, czego skutkiem było pogorszenie się parametrów wskaźników zanieczyszczeń w ściekach oczyszczonych, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Ostrzeszowie.

– Ponadto, aby uchronić środowisko przed jakimkolwiek zanieczyszczeniem Spółka Wodna „STRZEGOWA” podjęła działania wstrzymujące wypływ ścieków oczyszczonych do rzeki Strzegowa, a tym samym rozpoczęła ich retencjonowanie na terenie oczyszczalni ścieków – czytamy w komunikacie. – Ścieki te zostaną powrotnie zawrócone do ciągu technologicznego celem ich ponownego oczyszczenia i odprowadzenia do odbiornika. Jednocześnie informujemy, że dopóki nie zostanie oczyszczona całkowita ilość ścieków przetrzymanych w stawie retencyjnym, czasowo mogą pojawić się nieprzyjemne zapach w okolicy terenu oczyszczalni, specyficznych dla gospodarki ściekowej.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest