Śniadanie Wielkanocne Środowisk Wiejskich w Grabowie

Blisko 1200 osób wzięło udział w Wielkopolskim Śniadaniu Wielkanocnym Środowisk Wiejskich w Grabowie nad Prosną.

– Witamy w gościnnym, malowniczym Grabowie nad rzeką Prosną – wyznał burmistrz Maksymilian Ptak, który z okazji nadchodzących świąt życzył wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i pogody ducha. – Wiary, nadziei, miłości i niegasnącego entuzjazmu – podkreślał.

Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski pozdrawiał gościnny Grabów nad Prosną, życzył wszystkim pomyślności, zdrowia i szczęścia. Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Andrzej Walkowski szczególnie gorąco witał delegacje ze wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego.

O piastowskich tradycjach Grabowa mówił europoseł Andrzej Grzyb. Przypomniał również, że rok temu miał okazję gościć w Parlamencie Europejskim przedstawicieli 26 Lokalnych Grup Działania z Wielkopolski i wtedy zorganizowali tam Wielkanocny Stół Wielkopolski. – Pokazując nie tylko, co się na stole tradycyjnie znajduje, ale również nasze tradycje związane z robieniem palm, przygotowywaniem święconki… – wspominał.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski nie ukrywał, że tego typu spotkania integrują środowisko wiejskie. – Życzę wam dobrego roku, a na ten szczególny czas przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę dużo radości, abyśmy mogli zawsze spotykać się w tym wspaniałym gronie, jak dzisiaj w Grabowie nad Prosną – przekonywał.

Na stołach pojawił się tego dnia pyszny żurek, sałatki i ciasta. Pobłogosławienia pokarmów dokonał biskup kaliski ks. Edward Janiak. – Chciałbym przede wszystkim podziękować za zaproszenie – powiedział ksiądz biskup, który nie ukrywał, że miał tego dnia do wyboru udać się na Górę Krzyża, gdzie odbywa się Spotkanie Młodych, czy też uczestniczyć w Śniadaniu w Grabowie. – Pomyślałem tak: Najpierw jadę do Grabowa, bo wy też jesteście Kościołem i blisko z Kościołem związani – wyznał biskup Janiak.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest