SP Nr 1: W szkole został ogłoszony strajk

Wszyscy nauczyciele, którzy mieli dzisiaj przystąpić do pracy – poza nauczycielami katechetami i kadrą kierowniczą – do pracy nie przystąpili. Oficjalnie został ogłoszony w szkole strajk – przyznaje Jolanta Szałkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie.  

Dyrektor przypomina, że już w piątek rodzice i uczniowie zostali poinformowani o planowanym strajku, jednak dopiero w niedzielę późnym wieczorem zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie.

– Świetlica będzie czynna od godz. 8 do 12, obiady od 11.30 do 12.30 – dodaje dyrektor Szałkowska. Uczniowie mają w tym dniu skrócone zajęcia. – Które prowadzę ja, powtarzając z klasami gimnazjalnymi materiał do egzaminu gimnazjalnego z chemii, pani wicedyrektor Mrugalska powtarza treści do egzaminu gimnazjalnego z matematyki – wyznaje. Zajęcia prowadzą też katecheci i kierownik świetlicy.

– Co będzie jutro? Cały czas mamy nadzieję, że jednak będzie porozumienie – mówi dyrektor. Prosi równocześnie uczniów i nauczycieli, aby śledzili informacje zamieszczane w Librusie, które powinny się tam pojawić najpewniej jeszcze przed godz. 15.

W powiecie ostrzeszowskim do strajku przystąpiła większość placówek oświatowych. We wszystkich zapewniono uczniom opiekę, jednak frekwencja była raczej symboliczna. Strajkują też szkoły średnie, które dzisiaj świecą pustkami.

W Ostrzeszowie, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, strajku nie podjęli nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie, pracują też wszystkie przedszkola.2 komentarze z SP Nr 1: W szkole został ogłoszony strajk

  1. Robić się nie chce – nieudacznictwo. Idąc na studia nie wiedzieli ile nauczyciel zarabia? Na to się zgodzili wybierając taką pracę! A teraz wielce w ślad za drugą taką grupą – policjantami – pobudka o podwyżki ! Nie podoba się to prace zmienić, a nie wyłudzać to na co nie zasługują.
    Praca „normalnego” człowieka to CONAJMNIEJ 8 godzin dziennie, bez ferii i wakacji! a u nauczycieli ile? No właśnie…

    • Zapraszamy do szkoły, ale najpierw trzeba się wykształcić i w tym z pewnością tkwi problem jeszcze nic straconego….

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest