Sprawca przemocy został aresztowany

44-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi został tymczasowo aresztowany.

14 lutego około godz. 20.20 do Komendy Powiatowej Policji zgłosił się mężczyzna zamieszkujący na jednym z osiedli na terenie Ostrzeszowa informując, że kurator przeprowadzający wizytę w jego rodzinie w związku z wdrożoną procedurą Niebieskiej Karty miał wyrzucić go z mieszkania.

– Dzielnicowi wraz ze zgłaszającym udali się do jego miejsca zamieszkania celem ustalenia podanych przez niego okoliczności – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Na miejscu zastano żonę zgłaszającego oraz córki, z którymi przeprowadzono rozmowę, w trakcie której uzyskano informację, że mężczyzna znęca się psychicznie nad rodziną zastraszając jej członków m. in. popełnieniem samobójstwa. Ponadto 13 lutego br. mężczyzna używając przemocy fizycznej usiłował doprowadzić swoją żonę do obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych.

W związku z powyższym interweniujący policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, a następnie doprowadzili do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie celem umieszczenia w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, natomiast pokrzywdzona poinformowana o możliwościach prawnych złożyła stosowne zawiadomienie.

17 lutego Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest