Środek zapobiegawczy dla obywatela Ukrainy

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania zastosował prokurator wobec obywatela Ukrainy, który znęcał się nad swoją konkubiną.

6 sierpnia o godzinie 21.35 dyżurny ostrzeszowskiej komendy policji został powiadomiony przez 38-letnią mieszkankę gm. Kobyla Góra o awanturze z partnerem.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 28-letni obywatel Ukrainy w okresie od kwietnia br. do chwili obecnej znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Z uwagi na powyższe od zgłaszającej przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

W ramach prowadzonego postępowania w kierunku art. 207 kodeksu karnego w miniony poniedziałek, tj. 8 sierpnia br. Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec agresora środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest