Starosta apeluje o zmniejszenie planowanej liczby łóżek covidowych w szpitalu

Starosta Ostrzeszowski zwrócił się do Wojewody Wielkopolskiego oraz do dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu o zmianę decyzji w sprawie przekształcenia szpitala w jednoimienny tj. do obsługi wyłącznie pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 z terenu całego województwa.

Przypomnijmy, na mocy wydanej przez Wojewodę decyzji Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia musi zapewnić w szpitalu 97 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym kilku łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Zakład Medycyny Paliatywnej oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy miałyby działać w dotychczasowym zakresie.

Tymczasem starosta przekonuje, że obecnie realne jest przeznaczenie na ten cel ok. 30 łóżek w ostrzeszowskim szpitalu. W związku ze zmianami, jakie mają miejsce w kierownictwie placówki, zaproponowano termin 16 listopada (a nie 29 października) docelowego uruchomienia oddziału dla pacjentów zakażonych koronawirusem.
Starosta wnioskuje również o podtrzymanie działalności dotychczasowych oddziałów szpitalnych z wyjątkiem ginekologiczno-położniczego.
Na początku następnego tygodnia komisja konkursowa wyłoni spośród czterech kandydatur nowego prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest