Starsza kobieta zagubiona błąkała się po Ostrzeszowie

Dzisiejszej nocy do KPP Ostrzeszów wpłynęło zawiadomienie o starszej kobiecie, która ubrana w szlafrok i piżamę weszła na teren jednej z ostrzeszowskich firm. Jak informowali pracownicy ochrony, kobieta nie była w stanie powiedzieć, gdzie mieszka, ani jak się nazywa.

Gdy do dyżurnego ostrzeszowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o starszej pani błąkającej się po Ostrzeszowie, natychmiast wysłał na miejsce patrol. – Funkcjonariusze, z uwagi na bliską odległość od szpitala udali się tam celem rozpytania tamtejszych pracowników, czy rozpoznają kobietę – mówi sierż. Martyn Kowalczyk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Pielęgniarki pełniące dyżur od razu rozpoznały seniorkę i wskazały miejsce jej zamieszkania. Okazała się nią być 80-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego, która w trakcie snu pozostałych domowników wyszła z domu i straciła orientację w terenie. Policjanci natychmiast odwieźli kobietę do domu, gdzie przekazali ją rodzinie.

Do podobnego zajścia doszło na obszarze gminy Grabów, gdzie wczoraj będący pod opieką babci 14-letni chłopiec wyszedł z domu, nikogo o tym nie informując. Gdy kobieta spostrzegła zniknięcie wnuczka, natychmiast powiadomiła służby. Przybyły na miejsce patrol policji dokonał penetracji terenu posesji. Po 10 minutach udało się odnaleźć chłopca, który znajdował się w jednym z pomieszczeń gospodarczych.

– Opieka nad dziećmi czy osobami starszymi to bardzo odpowiedzialny obowiązek. Polecamy, by uniknąć podobnych zdarzeń, zamykać drzwi wejściowe na klucz, a następnie chować go w miejscu trudno dostępnym – mówi sierż. Kowalczyk. – Pozwoli to nie tylko uniknąć samowolnego oddalenia się naszych podopiecznych, ale również zapobiec wejścia obcej osoby do domu.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest