STRAJK W GRABOWIE: Oby nie potrwał długo (FILM)

Również w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Grabowie nad Prosną większość pracowników oświaty przystąpiło do strajku. – Wszyscy jesteśmy pełni nadziei, że za dużo tutaj nie będziemy musieli oczekiwać na jakieś rozsądne, wypracowane porozumienie (…), ponieważ jesteśmy ludźmi pracy, więc taka bezczynność nas również męczy – mówi Marek Tyrakowski, prezes Zarządu Oddziału ZNP w Grabowie.

Prezes Tyrakowski nie ukrywa, że jeszcze w niedzielę do późnych godzin nocnych czekali na rozwiązanie sporu między trzema centralami związkowymi a rządem. – I niestety efekt, jaki tego jest widzimy dzisiaj w postaci naszej akcji protestacyjnej – wyznaje. – Jesteśmy od wczesnych godzin rannych, od godziny 6.30 w szkole.

W sumie w Grabowie do strajku przystąpiło ok. 88% uprawnionych do głosowania, którzy 19 marca opowiedzieli się w referendum za takim rozwiązaniem.

– Wszyscy jesteśmy pełni nadziei, że za dużo tutaj nie będziemy musieli oczekiwać na jakieś rozsądne, wypracowane porozumienie (…), ponieważ jesteśmy ludźmi pracy, więc taka bezczynność nas również męczy. Dlatego jesteśmy pełni nadziei, że być może ten strajk nie potrwa długo. Oby nie potrwał długo – podkreśla Marek Tyrakowski.

Dyrektor szkoły, zdziwiona obecnością mediów, nie chciała wypowiedzieć się w tej sprawie. WK

W powiecie ostrzeszowskim do strajku przystąpiła większość placówek oświatowych. We wszystkich zapewniono uczniom opiekę, jednak frekwencja była raczej symboliczna. Strajkują też szkoły średnie, które dzisiaj świecą pustkami. W Ostrzeszowie, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, strajku nie podjęli nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie, pracują też wszystkie przedszkola.9 komentarzy z STRAJK W GRABOWIE: Oby nie potrwał długo (FILM)

  1. Godne pożałowania są Wasze wpisy.
    Wszędzie dobrze gdzie nie nas nie ma. Trzeba było się wykształcić i pracować jako nauczyciel

  2. Strajkuja nauczyciele którzy nauczać nie umieją. Przyjdą włącza film i lekcjo trwaj. Mam chęć opisać więcej przykładów ale odrzuca komentarz. Aż brakuje słów że strajkuja nauczyciele którzy za moich czasów nie robili tak naprawdę nic.

    • Za te osiemnaście godzin to i tak dużo zarabiają. Nikt nie zmusza kogoś być nauczycielem.
      Można zawsze zmienić prace, zwłaszcza przy dzisiejszej koniunkturze, tylko wiadomo że tydzień pracy wynosi czterdzieści godzin, a nie osiemnaście.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest