Strażacy z Ostrzeszowa będą gasić pożary w Grecji

5-osobowy zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wyruszył do Grecji, gdzie w ramach wielkopolskiego modułu GFFFV będzie brał udział w gaszeniu pożarów.

W odpowiedzi na prośbę Grecji, Polska skierowała do walki z pożarami siły i środki Państwowej Straży Pożarnej tj. dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania, w sumie 143 strażaków i 46 pojazdów.
W skład wielkopolskiego modułu GFFFV wchodzi 65 strażaków i 21 pojazdów, w tym pojazdy gaśnicze, wężowe, pompy dużej wydajności, quady, zaplecze logistyczne oraz sprzęt łączności z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP 19 komend miejskich i powiatowych PSP woj. wielkopolskiego (Kalisz, Konin, Leszno , Poznań, Chodzież, Czarnków, Gniezno, Jarocin, Koło, Kościan, Krotoszyn, Międzychód, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, Rawicz, Turek,  Wolsztyn i Złotów).

Na misję do Grecji został skierowany między innymi 5 osobowy zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ostrzeszowie z średnim pojazdem GBA – Rt 2,5/16 MAN w składzie: asp. Adrian Kwikert (dowódca), asp. Artur Zakręt, mł. asp. Konrad Mak, st. ogn. Jarosław Szala, sekc. Mateusz Lis.

GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles – moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów.Jeden komentarz z Strażacy z Ostrzeszowa będą gasić pożary w Grecji

  1. E tam.. Polska wszedzie te du*e pcha, a pozniej jak przychodzi co do czego, to kazdy w unii i tak ma na nas wyje*ke. Ciekawe, czy gdyby u nas byly pozary, to grecy i inne kraje by tak ochoczo przyjezdzaly. Powysylajcie najlepiej wszystkie jednostki, a gdy u nas sie bedzie kopcic, to nie bedzie komu gasic hahah

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest