Sypią się mandaty z nowego taryfikatora

500 zł za korzystnie z telefonu podczas jazdy, 1.300 zł za spowodowanie kolizji, 2.500 zł za przekroczenie prędkości… Kierowcy boleśnie odczuwają kary, jakie zapisano w nowym taryfikatorze.

GRABÓW: 500 ZŁ

10 stycznia o godz. 18 na ul. Kolejowej w Grabowie funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali kierowcę toyoty, który podczas jazdy używał telefonu komórkowego, na dodatek nie ustąpił pieszemu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyznę ukarano mandatem w kwocie 500 złotych.

GRABÓW: 1.300 ZŁ

12 stycznia o godzinie 6.55 na ul. Kępińskiej w Grabowie doszło do kolizji. Z ustaleń policjantów z miejscowego komisariatu wynikało, że kierujący lexusem 29-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącego przed nim renault, którym kierował 60-letni mieszkaniec Mikorzyna. Za spowodowanie kolizji policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karny w kwocie 1300 złotych oraz przypisali 6 punktów karnych.

PRZYTOCZNICA: 2.500 zł

11 stycznia kilka minut po godz. 7 w Przytocznicy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego BMW mieszkańca gm. Ostrzeszów, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h.

– Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. nowym taryfikatorem mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 2.500 złotych oraz zatrzymano mu uprawnienia i przypisano 10 punktów karnych – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

 Jeden komentarz z Sypią się mandaty z nowego taryfikatora

  1. Mandaty w tych drastycznych wysokosciach zostaly wprowadzone na wspomozenie i odciazenie nadszarpnietego budzetu Panstwa. Profilaktyka to nie tylko karanie , to wychowanie w swiadomosci poprawnosci kierowcow wszedzie tam gdzieto mozliwe , tv, pras , prezetancje….itd.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest