Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 82-latki

20 kwietnia w pobliżu miejscowości Dębicze zaginęła 82-letnia mieszkanka Wrocławia. Do wszczętych poszukiwań zaangażowano ponad sto osób – policjantów i strażaków oraz śmigłowiec policyjny. Ostatecznie kobieta została odnaleziona.

W miniony poniedziałek około godziny 20.20 dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zawiadomienie o zaginięciu kobiety. Jeden z mieszkańców miejscowości Dębicze poinformował, że od około godziny 11 nie widział swojej sąsiadki, 82-latki z Wrocławia. Wiedział, że kobieta lubi spacery po okolicznych lasach, ale zaniepokoiło go, że tak długo nie pojawiła się w miejscu zamieszkania.     

Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie insp. Andrzej Haraś ogłosił alarm dla jednostki i skierował dostępne siły na poszukiwania w miejsce, gdzie ostatnio widziano kobietę.

– W nocy w akcji uczestniczyło 37 funkcjonariuszy policji oraz 28 strażaków – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Od godziny 8 następnego (21 kwietnia) do poszukiwań zaangażowano dodatkowe siły. Kobiety szukało wtedy w sumie 76 funkcjonariuszy, 37 strażaków oraz śmigłowiec policyjny wysłany z Łodzi.

Na szczęście około godz. 10.50 poszukiwana kobieta została odnaleziona niedaleko Klonu (gm. Czajków). – 82-latka była wyczerpana, ale po badaniu przez zespół ratownictwa medycznego została przekazana pod opiekę swojej córce. Kobiecie nic się nie stało – mówi rzecznik.

Na podziękowania zasługują tutaj funkcjonariusze jednostek ościennych, którzy zostali wysłani z pomocą: KMP w Kaliszu, KPP Kępno, KPP Ostrów Wielkopolski oraz Oddział Prewencji Policji w Poznaniu.

– Dziękujemy za pomoc również druhom z OSP Muchy, Głuszyna, Mikstat, Grabów nad Prosną, Kraszewice, Czajków oraz tamtejszym włodarzom za szybką reakcję – dodaje sierż. sztab. Adam Juszczak.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest