Szpital w Ostrzeszowie musi zapewnić 97 łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2

Z końcem października Szpital w Ostrzeszowie stanie się jedną z 49 placówek w Wielkopolsce dedykowanych do obsługi pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Taką decyzję podjął w miniony poniedziałek Wojewoda Wielkopolski. Od 29 października dla chorych na koronawirusa placówka musi zapewnić 97 łóżek.

– W związku z bardzo poważną sytuacją epidemiczną Wojewoda Wielkopolski podjął decyzję o wydzieleniu w szpitalach na terenie całego województwa tzw. oddziałów covidowych, jak również o przeznaczeniu kilku jednostek do obsługi pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Jednym z takich szpitali jest szpital ostrzeszowski – informuje w wydanym komunikacie starosta Lech Janicki.

Na mocy wydanej przez Wojewodę decyzji Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia musi zapewnić w szpitalu kilkadziesiąt łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym kilku łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Zakład Medycyny Paliatywnej oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy będą działać w dotychczasowym zakresie. Czynione są starania o zapewnienie ciągłego działania Oddziału Pediatrycznego.

Na przystosowanie szpitala OCZ ma 10 dni. W tej chwili trwa liczenie sił i środków w celu wprowadzenia w życie decyzji wojewody.
– W świetle obecnej sytuacji, mamy przeświadczenie, że jest to kwestia przyjścia z pomocą również mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego – podkreśla starosta. – Od kilkunastu dni placówka boryka się z problemami w umieszczeniu w szpitalnych oddziałach covidowskich trudniejszych przypadków zachorowań połączonych z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 – dodaje.

Dzisiaj (20 października) przed południem odbyło się spotkanie koordynacyjne zespołu kierowniczego Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z udziałem starosty, wicestarosty oraz zastępcy kierownika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego.

Szpital zacznie funkcjonować w nowej strukturze od 29 października br. Od tego dnia ma tu być dostępnych 97 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem bądź potwierdzeniem zakażenia, w tym 4 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Wynika z tego, że osoby hospitalizowane w Ostrzeszowie trafić będą musiały do innych placówek.

– W świetle obecnej sytuacji, mamy przeświadczenie, że jest to kwestia przyjścia z pomocą również mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego – podkreśla starosta Lech Janicki w wydanym przez siebie komunikacie. – Od kilkunastu dni placówka boryka się z problemami w umieszczeniu w szpitalnych oddziałach covidowskich trudniejszych przypadków zachorowań połączonych z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.
Dzisiaj przed południem odbyło się spotkanie koordynacyjne zespołu kierowniczego Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z udziałem starosty, wicestarosty oraz zastępcy kierownika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego.2 komentarze z Szpital w Ostrzeszowie musi zapewnić 97 łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2

  1. Od miesiąca wiadomo ze zamykają położnictwo i ginekologie, czesc lekarzy ucieka do kepna i Ostrowa. Wiec zrobiło się miejsce na Covid….:/

  2. Brawo ludności Ostrzeszowa wreszcie do pieliście swego Wzięli się za Ostrzeszowski szpital z grubej rury teraz z chorym dzieckiem w ciąży z urazami czyo innymi pierdołami będziecie musieli dojeżdżać poza teren miasta na pewno rozwiązało to problem ze złą obsługą pacjentów teraz będzie tylko lepiej Ciekawe jak szybko zaczniecie się buntować bo przecież zawsze znajdzie się coś na co można narzekać i poprawić na lepsze znudziło się stanie w gównie po kolana więc stoimy w gównie po szyję jestem ciekaw jak to wszystko Będzie funkcjonować w rzeczywistości ludność zmierza do autodestrukcji

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest