Testowali sprzęt wędkarski na parkingu. Nietrzeźwi i agresywni. Zostali ukarani

12 kwietnia na parkingu przy ulicy Przemysłowej w Ostrzeszowie dwóch mężczyzn, będąc pod wpływem alkoholu, testowało sprzęt do …wędkowania. „Łowili ryby” z miski z wodą. Na interwencję policjantów zareagowali agresją. Zostali ukarani mandatami.

W minioną niedzielę około godziny 10.45 dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał nietypowe zgłoszenie. Dwóch mężczyzn będących pod wyraźnym wpływem alkoholu miało testować sprzęt wędkarski. Treść może niezbyt szokująca, ale miejsce niepasujące do czynności – parking w środku miasta. Mężczyźni – zarzucając wędki do uprzednio przygotowanych misek z wodą – mieli uszkadzać pobliskie pojazdy haczykami. Nadto mieli chodzić i skakać po zaparkowanym pojeździe.

– Na miejscu patrol policji dowiedział się, że auto należało do partnerki jednego z mężczyzn, która nie zgłaszała zniszczenia jej mienia – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Pozostała kwestia „połowu” na parkingu. Jeden z mężczyzn nie chciał przyjąć do wiadomości, że to co robi, może stwarzać zagrożenie dla innych. Dał temu głośny i wulgarny wyraz, zaczął przejawiać agresję wobec interweniujących funkcjonariuszy. Nie pomogły prośby i polecenia policjantów, dopiero zastosowanie środków przymusu bezpośredniego ostudziło zapał krewkiego mężczyzny.

Obydwaj mężczyźni (34- i 32-letni) to mieszkańcy Ostrzeszowa. Za swoje karygodne zachowanie zostali ukarani mandatami.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest