Uciekł z miejsca zdarzenia, bo był pijany

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierujący peugeotem, który po zaistniałej w Szklarce Przygodzickiej kolizji oddalił się z miejsca  zdarzenia.

12 listopada o godz. 14.30 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie Szklarki Przygodzickiej.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze zauważyli stojącego w poprzek drogi peugeota – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Najwyraźniej kierujący przed przybyciem patrolu oddalił się z miejsca pozostawiając samochód. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalono, że kierujący jechał sam. Dokonano sprawdzenia pobliskiego terenu, lecz nie napotkano żadnej osoby. W policyjnym systemie ustalono, że pojazd należy do mieszkanki gm. Ostrzeszów, którą powiadomiono o zdarzeniu, i która przyjechała na miejsce. Policjanci sprawdzili również miejsce zamieszkania kierującego, lecz nie zastano go tam, nie odbierał również telefonu.

Około godz. 20.20 dyżurny KPP otrzymał informację, że mężczyzna, który wcześniej kierował peugeotem wrócił do miejsca zamieszkania i jest nietrzeźwy. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zastali 54-letniego mieszkańca gm. Ostrzeszów, którego poddali kontroli trzeźwości. Był pijany, w wydychanym powietrzu miał 2,6 promila alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest