Ujawnili papierosy i tytoń bez znaków akcyzy

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ujawnili na terenie obiektu handlowego w Ostrzeszowie tytoń i papierosy bez znaków akcyzy. W toku czynności zatrzymano dwie kobiety.

6 bm. około godz. 9 dzielnicowi ostrzeszowskiej komendy, pełniący służbę obchodową w rejonie Rynku w Ostrzeszowie, podjęli czynności legitymowania wobec kobiety, która na ich widok natychmiast zmieniła kierunek poruszania się. 

– Podczas przejrzenia posiadanego przez 68-letnią mieszkankę Ostrzeszowa podręcznego bagażu, funkcjonariusze ujawnili 2 kartony papierosów (ok. 400 szt.) bez polskich znaków akcyzy skarbowej – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – W toku przeprowadzanych czynności ustalono, że zostały one zakupione w jednym z obiektów handlowych na terenie Ostrzeszowa. W związku z powyższym policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali 48-letnią mieszkankę Konina, która oświadczyła, że sprzedała 68-latce przedmiotowe wyroby tytoniowe. Ponadto podczas przeszukania dokonanego na terenie sklepu ujawniono tytoń w ilości 5 kg oraz papierosy w ilości około 2400 sztuk.

Kobiety zatrzymano i przewieziono do KPP w Ostrzeszowie celem wykonania dalszych czynności. Przeciwko nim wszczęte zostało również postępowanie z art. 65 § 4 kodeksu karnego skarbowego, za który grozi kara grzywny.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest