Ukrainiec sprawcą przemocy domowej, musi opuścić mieszkanie

46-letni obywatel Ukrainy, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną, otrzymał prokuratorski nakaz opuszczenia na 3 miesiące mieszkania.

29 lipca Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została poinformowana o stosowaniu przez 46-letniego obywatela Ukrainy przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej 61-letniej żony. Wszystko działo się na terenie jednej z miejscowości w gminie Ostrzeszów.

– Jak ustalono, mężczyzna stosował przemoc domową wobec swojej 61-letniej żony od lipca 2020 roku do chwili obecnej, co znalazło również odzwierciedlenie w zgłaszanych wobec niego interwencjach – mówi st. sierż. Anna Piechocka, p.o. rzecznika prasowego KPP w Ostrzeszowie.

W miniony piątek sprawca przestępstwa opisanego w art. 207 kodeksu karnego został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, który następnego dnia wydał postanowienie o poddaniu go pod dozór policji, zakazie zbliżania się do pokrzywdzonej, jak również nakazie opuszczenia lokalu zajmowanego wspólne z żoną na okres trzech miesięcy.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest