Uniwersytety Trzeciego Wieku spotkały się w Ostrzeszowie

W poniedziałkowe, upalne południe, sala widowiskowa Ostrzeszowskiego Centrum Kultury rozbrzmiewała dojrzałą radością, spotkali się w niej bowiem słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu subregionu Południowej Wielkopolski.

Kaliski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, odpowiadając na inicjatywę płynącą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, zorganizował 13 sierpnia spotkanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu subregionu Południowej Wielkopolski. Nie zabrakło na nim również inicjatorki przedsięwzięcia – członek zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej,   dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Doroty Kinal, burmistrza Ostrzeszowa Mariusza Witka oraz dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu Jarosława Wujkowskiego.

W swoim wystąpieniu marszałek Wodzińska podkreśliła życzliwe zainteresowanie, jakim od zawsze otaczana jest formuła Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wpisująca się doskonale w profil polityki senioralnej, prowadzonej z dużą troską i systematycznością przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Podczas spotkania zaprezentowały się Uniwersytety Trzeciego Wieku z Jarocina, Gołuchowa, Kalisza, Kępna, Odolanowa, Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrzeszowa. Na scenie podziwiać można było pełen przekrój form – od filmu, poprzez narracje przygotowane do prezentacji slajdowych, występy chórów, zespołów tanecznych, kabaretowych i teatralnych, wspaniałych solistów instrumentalnych i wystaw prac. Wszystkie te pokazy po raz kolejny udowodniły prawdę o niesamowitym potencjale drzemiącym w ludziach wcześniej urodzonych, którzy pełni są werwy i twórczej kreatywności zmierzającej do wykorzystania wielkiego doświadczenia, którym dysponuje każdy ze słuchaczy Uniwersytetów.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest