Uroczyste oddanie do użytku ponad 5-kilometrowego odcinka drogi

Bez poświęcenia i przecięcia wstęgi, ale z udziałem wicewojewody Marleny Maląg odbyło się w piątek uroczyste oddanie do użytku ponad 5-kilometrowego odcinka drogi w Jaźwinach (gm. Kraszewice).

Kiedy już wszyscy zaproszeni goście przespacerowali po nowej drodze, wójt Paweł Koprowski przypomniał, że inwestycja ta była oczekiwana przez mieszkańców Jaźwin od bardzo dawna i jest kluczową, jeśli chodzi o kończącą się właśnie 4-letnią kadencję władz samorządowych. – Najdłuższa, najdroższa i najbardziej oczekiwana – nie ukrywał, dziękując mieszkańcom Jaźwin za cierpliwość i wytrwałość.

Dużo ciepłych słów usłyszała tego dnia wojewoda Marlena Maląg, która – jak mówił wójt – mobilizowała, wspierała i podpowiadała.

– Dziękuję za tę cierpliwość – wyznała wojewoda, przyznając równocześnie, że jeśli chodzi o inwestycje drogowe, również w tej gospodarnej Wielkopolsce jest jeszcze wiele do zrobienia. Przypomniała równocześnie, że na program wspierania gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej przeznaczono w tym roku w Wielkopolsce blisko 65 mln zł. Na kolejny program, uruchomiony przez premiera Mateusza Morawieckiego, zarezerwowano dla Wielkopolski 42 mln zł.

Radna Małgorzata Broniecka przypomniała, że jeszcze 3 miesiące temu droga ta była pełna dziur, a teraz jeździ się po niej jak po autostradzie.

– Na tę drogę Jaźwiny czekały 12 lat – wyznała. – Dopiero władze kończącej się kadencji (…) dostrzegły nasz problem. Obecnie dla nas jest to autostrada. Autostrada do nieba. Teraz samochody nie jeżdżą nasza drogą, po prostu płyną – podsumowała.

Inwestycja kosztowała 2.361.750 zł, z czego 936.283 zł wyniosło dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest