Uroczyste oddanie do użytku nowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (FILM)

W poniedziałek w Rojowie uroczyście oddano do użytku nowoczesny Zespół Szkolno-Przedszkolny, w którym kilkanaście dni wcześniej rozpoczęło naukę około 0,5 tysiąca osób.

Uroczystość poprzedziła odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie msza święta, której przewodniczył biskup senior Stanisław Napierała.

– Powstała nowa i nowoczesna szkoła, która jest i będzie wspaniałą wizytówka naszej gminy. Została oddana do użytku w pięknym czasie, w setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości – wyznała dyrektor Zespołu Justyna Krawczyńska.

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podkreślał, jak wielkim wyzwaniem była dla samorządu Ostrzeszowa budowa nowoczesnego kompleksu szkolno-przedszkolnego.

– Dzisiaj w Rojowie jesteśmy zbudowani tym, co zobaczyliśmy. To ogromna satysfakcja, gdy możemy się tutaj spotkać i obserwować, w jakich warunkach pół tysiąca młodych ludzi może się edukować. Myślę, że jest to bardzo dobry przykład nie tylko dla Wielkopolski, ale dla całego kraju – przekonywał.

Szczęśliwy wydawał się być burmistrz Mariusz Witek,  choć – jak dowodził – czas budowy i sytuacja gospodarcza nie sprzyjały tempu budowy, jednak… – Ważne jest co tu i teraz, resztę zostawmy historii – przekonywał.

Zespół został wybudowany w niespełna 2 lata. Kosztował około 23 mln zł. MKZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest