Usuwali skutki wichury

W minioną środę w godzinach popołudniowo-wieczornych straż pożarna odnotowała 23 zdarzenia związane z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru oraz burzy, jaka przeszła przez powiat ostrzeszowski.

21 przypadków dotyczyło interwencji związanych z usuwaniem zagrożenia w postaci powalonych drzew i złamanych konarów, które spadły na linie energetyczne. 2 zdarzenia dotyczyły również strat materialnych.
– W miejscowości Godziętowy został częściowo zerwany dach z budynku mieszkalnego – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. – Tam strażacy przy użyciu plandeki zabezpieczyli zniszczoną część dachu przed wpływem czynników atmosferycznych.
W Mikstacie – Pustkowiu połamane konary spadły na transformator i spowodowały pożar. W Kaliszkowicach Kaliskich strażacy usuwali drzewo, które spadło na budynek gospodarczy uszkadzając dach oraz konstrukcję budynku. Strażacy z Grabowa usunąć musieli powalone na drogę wojewódzką nr 450 w Grabowie – Wójtostwie drzewo, które blokowało przejazd.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych. W działaniach łącznie uczestniczyło 15 zastępów w sile 67 strażaków

fot. PSP Ostrzeszów, OSP GrabówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest