W Grabowie 15-letni rowerzysta zderzył się z motocyklem

24 bm. około godz. 15.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęła informacja o potrąceniu rowerzysty w Grabowie – Pustkowiu.

Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JR-G z Ostrzeszowa oraz jeden zastęp z OSP z Grabowa nad Prosną. – Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały kolizje motoru oraz rowerzysty – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Osoba poszkodowana, która kierowała rowerem znajdowała się na pobliskim przystanku. Pierwszej pomocy medycznej udzielały jej osoby postronne. Działania straży pożarnej polegały na przeprowadzeniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu rowerzyście, który następnie został przekazany pod opiekę służb medycznych. Rowerzysta został przewieziony do szpitala.

– Jadący rowerem 15-letni mieszkaniec gm. Grabów, w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru skrętu w lewo, będąc już wyprzedzany doprowadził do zderzenia z motocyklem, którym kierował 49-letni mieszkaniec Kobylina – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – W wyniku zdarzenia nieletni sprawca doznał obrażeń ciała w postaci rany ciętej głowy oraz ogólnych potłuczeń. Z kolizji sporządzono dokumentację celem przekazania do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest