W nowym roku zagrały trąbki i puzony

Tradycją się stało, że kiedy nadchodzi styczeń, w Marszałkach rozbrzmiewają trąbki, puzony, klarnety… 6 stycznia, już po raz czwarty, odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej Don Bosco z Marszałek.

 

Sala OSP W Marszałkach niemal po same brzegi wypełniła się mieszkańcami, jak i gośćmi, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić słuchając muzyki płynącej z instrumentów dętych. Orkiestra licząca 30 muzyków, a którą dyryguje Mirosław Felich, wykonała przeboje światowej sławy, a także – pozostając w klimacie Świąt Bożego Narodzenia – najpiękniejsze kolędy: „Gdy śliczna Panna”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Cicha noc”… Utwory wykonane na instrumentach dętych urzekły, czego dowodem był bis, o który poproszono gromkimi oklaskami.

Tuż po koncercie życzenia noworoczne wszystkim uczestnikom koncertu oraz podziękowania i  gratulacje dla orkiestry przekazał burmistrz Maksymilian Ptak, który podkreślał, że Don Bosco to orkiestra, która prężnie się rozwija i staje się coraz bardziej popularna i rozpoznawalna zarówno na terenie powiatu ostrzeszowskiego, jak i w sąsiednich powiatach, wyrazem tego są zaproszenia, które orkiestra otrzymuje. Don Bosco marszowym krokiem przemierza ulice nie tylko miasta i gminy Grabów nad Prosną, ale i gości w innych gminach, uświetniając swoją obecnością szereg uroczystości.

Do życzeń i gratulacji dołączyła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Bożena Klada. Piękną ucztę muzyczną zakończyły owacje na stojąco. UMIG

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest