W Ostrzeszowie powstała STREFA SPOTKAŃ

Powstająca w Ostrzeszowie STREFA SPOTKAŃ – to magiczne miejsce, w którym spotykają się dzieci i dorośli, żeby choć na moment wyciszyć umysł, ciało, i oddać się SZTUCE… Można bowiem zapisać się tutaj na warsztaty z ceramiki, szycia, rysunku, szydełkowania i wiele innych.

Przytulne i kolorowe wnętrze zaprasza, żeby pozostać w nim na dłużej i zaczerpnąć nowej energii do działania. Uwagę przykuwa optymistyczny napis na tablicy: „Wszystkie nasze marzenia mogą się ziścić, jeśli mamy odwagę, by za nimi podążać /Walt Disney/”. Lokalizacja: w samym sercu Ostrzeszowa przy ul. Farnej 26, w centrum a jednocześnie przy bocznej, wąskiej uliczce, prowadzącej do pobliskiego kościoła Farnego. STREFA SPOKTAŃ otwarta jest na propozycje różnych aktywności twórczych, rękodzielniczych i wspiera to, co lokalne i polskie. Można tutaj zorganizować kameralne Urodziny połączone z wybranym warsztatem, spotkanie z przyjaciółmi czy pracownikami, zakupić rękodzielniczy prezent. Godziny otwarcia Strefy dopasujemy do Państwa grafiku.
– W świecie konsumpcyjnym, w jakim obecnie żyjemy, gdzie ciągle za czymś gonimy, kupujemy masowe ilości różnych rzeczy, niekoniecznie nam potrzebnych warto na moment się zatrzymać, spojrzeć na swoje życie trochę inaczej – mówi Karina Pacyna – właścicielka, aktywna mama, absolwentka kursu ceramiki artystycznej i użytkowej I i II stopnia. Napływają do nas towary z Chin, które zalewają półki marketów. A my jak otumanieni kupujemy, bo promocja, bo tanio. Czy o to jednak chodzi? O kolejną chińską zabawkę, która za moment wyląduje w koszu na śmieci?
A może jednak warto uwrażliwić siebie i młode pokolenie właśnie na SZTUKĘ? Może zamiast kolejnego popołudnia, spędzonego przy komputerze lub telewizorze warto przyjść samemu lub z rodziną, np.: na warsztat ceramiczny i przekonać się, że zrobienie kubeczka, czy talerzyka to proces, który trwa. Bo praca musi naturalnie wyschnąć, potem trzeba wypalić ją w piecu, poszkliwić i znów wypalić. Takie zajęcia uczą szacunku do pracy i ludzi. Z Twoich rąk i nieograniczonej wyobraźni powstaje bowiem dzieło – arcydzieło!
– Gwarantuję, że prezent rękodzielniczy daje przeogromną satysfakcję i małym i dużym. I nie bójcie się. Tu nikt nikogo nie ocenia, nie porównujemy prac i nie trzeba mieć talentu, żeby zrobić coś od siebie dla siebie lub bliskiej osoby. Po prostu tworzymy i przy tym dobrze się bawimy – mówi Karina Pacyna. – Wszystkie wykonane w STREFIE SPOKAŃ prace są własnością uczestnika warsztatów. Może fajnie byłoby podarować dziecku czy osobie dorosłej karnet na warsztat, zamiast kupować kolejny, powtarzalny bubel? My dorośli, którzy chcemy być przewodnikami naszych dzieci, ich nauczycielami w pierwszej kolejności powinniśmy uwrażliwić je na to, co polskie, co lokalne, co nasze. Nikt za nas tego nie zrobi. I dotyczy to nie tylko STREFY SPOKTAŃ, ale strefy naszego życia. Kupujmy w sklepach żywność polską, pochodzącą od lokalnych producentów, ubrania od polskich producentów, itd. Doceńmy naszą, polską kulturę i tradycję, lokalne małe sklepiki, pobliskie restauracje, gdzie sympatyczni właściciele polecają nam to, co najlepsze. Nie dajmy się wciągnąć w gonitwę i wyścig szczurów, czego i Wam i sobie drodzy czytelnicy PULSU TYGODNIA życzę. Zwolnijmy, wyjrzyjmy za okno, życie jest piękne… Miejmy odwagę uwierzyć w nasze marzenia i zacząć je spełniać! Uśmiechajmy się każdego dnia i cieszmy z małych rzeczy!
I z takim przesłaniem i misją otwiera się STREFA SPOKAŃ. Można zintegrować się tutaj ze znajomymi, pogawędzić a przy tym stworzyć coś niepowtarzalnego, oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju, po prostu unikat na skalę światową! RED

KONTAKT:
STREFA SPOTKAŃ
Tel. 695 795 905
Ostrzeszów, ul. Farna 26Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest