Wiatr uszkodził dach

23 i 24 października na terenie całej Polski Straż Pożarna odnotowała wiele zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru. Kilka interwencji odnotowali również strażacy w powiecie ostrzeszowskim.

– W pięciu przypadkach nasze interwencje dotyczyły jedynie usunięcia zagrożenia w postaci drzew i konarów, które znalazły się na jezdniach – mówi asp. Patryk Moś, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie. – Zdarzenia te wystąpiły w miejscowościach: Ostrzeszów, Ostrzeszów-Pustkowie, Kopeć, Mikstat oraz Doruchów.

Niestety jedno zdarzenie przyniosło również straty materialne – w miejscowości Torzeniec wiatr uszkodził dach budynku gospodarczego.

Informacja o tym zdarzeniu wpłynęła do SKKP w Ostrzeszowie 24 października, na miejsce w celu likwidacji zagrożenia zadysponowano dwa strażackie zastępy: jeden z OSP Doruchów oraz jeden z JRG Ostrzeszów. W straty, które oszacowano na 12 tysięcy złotych, wpisują się: uszkodzone poszycie i więźba dachu a także zniszczone płody rolne w postaci słomy, siana oraz zboża.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest